Четвер, 19.07.2018, 16:00
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | ВСЕУКРАЇНСЬКА ДИТЯЧА СПІЛКА «ЕКОЛОГІЧНА ВАРТА»: 10 РОКІВ НА ВАРТІ ВЛАСНОГО МАЙБУТНЬОГО | Реєстрація | Вхід
Єдина Країна/Единая Страна
Меню сайту
Форма входу
МОНмолодьспорту України
Національна дитяча гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Педагогічна преса
Календар свят і подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Пошук
Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів

Статистика
Відвідування
free counters
Опитування
Якій шкільній соціальній мережі Ви віддаєте перевагу?
Всього відповідей: 44

 

 ВСЕУКРАЇНСЬКА ДИТЯЧА СПІЛКА «ЕКОЛОГІЧНА ВАРТА»: 10 РОКІВ НА ВАРТІ ВЛАСНОГО МАЙБУТНЬОГО
 
«Ми - діти України. Нас об'єднали три кольори: синій, що символізує чисте небо та прозорість джерел, жовтий - багатство ланів і щедрість Сонця, зелений - колір життя» - під таким гаслом Всеукраїнська дитяча спілка «Екологічна варта» вже десять років опікується проблемами довкілля, об'єднуючи дітей, підлітків, молодь, яким небайдужа сьогоднішня екологічна криза і які хочуть віддати силу своїх маленьких долонь на захист природи.

За десять років, що пройшли з часу Установчого з'їзду, організація значно зміцніла. Сьогодні «Екологічна варта» об'єднує 40 000 дітей, які активно долучаються до розв'язання регіональних екологічних проблем.

Нині функціонує 100 міських, 125 районних та 125 сільських осередків у 350 містах і селах України.

Мета створення Спілки - виховання екологічно свідомої особистості через організацію цікавої роботи з дітьми та молоддю, залучення їх до дослідницької роботи та природоохоронних акцій. Участь у діяльності організації допомагає кожній дитині усвідомити себе невід'ємною частинкою безмежного різнобарвного світу, в якому ми живемо.
 
«Екологічна варта» є єдиною дитячою громадською організацією на теренах України, яка виховує екологічно грамотну людину майбутнього, об'єднує дітей і молодь, що свідомо спрямовують зусилля на захист довкілля та вчаться бути активними природоохоронцями.

Чимало цікавих і корисних справ, проектів і програм є у доробку членів Спілки не лише на всеукраїнському рівні, а й у кожній обласній організації, у районах, містах і селищах.

Практична природоохоронна робота вартівців, що є важливою частиною всієї діяльності, включає проведення традиційних всеукраїнських заходів, спрямованих на захист довкілля, розв'язання нагальних екологічних проблем природної території або міста.

Зокрема, «Екологічна варта» разом з членами Всеукраїнської екологічної ліги проводить різні заходи у рамках акції «Збережи ялинку», спрямованої на популяризацію ідеї збереження ялинових насаджень, серед яких - виготовлення і розповсюдження листівок, участь у конкурсі «Замість ялинки - зимовий букет», складання святкових букетів з вічнозеленого гілля, що створює святкову атмосферу без знищення живого дерева. Кожна обласна організація «Екологічної варти» має власні методи проведення акції. Птахи потребують турботи та допомоги взимку - це думка, з якою вартівці організовують акцію «Наша допомога птахам». Любов до природи є одним з кращих проявів людського характеру. Чи може бути щось красивішим за квітку, що розкриває назустріч сонцю свої пелюстки, чи витонченішим за пелюстки, що тягнуться до сонця, вкриті, мов намистом, краплинами роси? Кожної весни під лісовим покривом відбувається диво - зацвітають ранньоквітучі рослини. «Екологічна варта» намагається привернути увагу дорослих до проблеми первоцвітів -рослин, занесених до Червоної книги України, яка дедалі загострюється. «Посади своє дерево» - під час цієї акції вартівці не лише висаджують дерева поблизу шкіл та дитячих садків, уздовж берегів річок та озер, а й разом з членами ВЕЛ допомагають закладати сади та парки.

«Струмочок, річечка, ріка» - акція, що привертає увагу дітей та молоді до засміченості водойм і спонукає до практичних дій для розв'язання цієї проблеми.

Струмочки, джерела, маленькі ставки та великі озера, малі й великі річки, моря зазнають в Україні значного негативного впливу людської діяльності. Багато водойм зникло з карти нашої країни, цей процес триває й досі.

Практична природоохоронна робота обов'язково повинна мати вагомий результат. Для «Екологічної варти» це - алеї дерев, квітучі сади та парки, можливість напитись чистої джерельної води з доглянутого джерела та відпочити на чистому березі річки, незаймані галявини первоцвітів у лісі та спів пташок навесні. Необхідно берегти природне різнобарв'я та красу природи разом з вихованням відповідальності кожного - від дорослого до найменшої дитини.

 «Екологічна варта» вивчає глобальні екологічні проблеми сучасності, серед яких, зокрема, зміна клімату, нестача питної води, накопичення твердих побутових відходів. Члени ВДС «Екологічна варта» здійснюють проект «Прибери планету», присвячений проблемі побутового забруднення, у рамках якого проводять просвітницьку роботу, моніторинг несанкціонованих сміттєзвалищ; стало традиційним прибирання території лісопаркових зон, прибережних смуг, проведення акцій «За чистоту довкілля рідного села», «Зробимо наш дім чистим».

Слід окремо зазначити, що частиною діяльності вартівців є активна науково-дослідна робота, проведення численних конференцій та круглих столів, спорядження екологічних експедицій. Організація підтримує дітей, які спрямували свої зусилля на пошук нових методів розв'язання екологічних проблем довкілля та розроблення проектів природоохоронного спрямування.

Проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту екологічних проектів - ще один крок на шляху до виявлення здібних до наукової роботи дітей серед учнівської молоді..

У фіналі конкурсу беруть участь переможці обласних конкурсів екологічних проектів - члени сільських, районних, міських осередків Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта».

Проекти вартівців висвітлюють регіональні проблеми та містять цікаві конкретні пропозиції щодо захисту довкілля.                            

Всеукраїнський конкурс «Мій голос я віддаю на захист природи» має номінації, в яких можуть проявити себе і діти, і дорослі: це - екологічний плакат, малюнок, вірш, екологічні твори, урок екології, фотографії тощо.

Організація та проведення екологічних конкурсів і вікторин, семінарів-тренінгів, екологічних екскурсій, створення екологічних клубів, центрів, творчих майстерень - невід'ємна частина діяльності «Екологічної варти».

Співпраця з державними установами та громадськими організаціями сприяє об'єднанню зусиль на захист довкілля.

«Екологічна варта» бере участь у роботі Громадських рад при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України та обласних управліннях. Вона є активним учасником процесу «Довкілля для Європи» - унікального партнерства країн, міжнародних та громадських організацій регіону ЄЕК ООН.

Всеукраїнська дитяча спілка «Екологічна варта» досліджує проблеми довкілля і намагається знайти найефективніші шляхи для їх розв'язання.

Її діяльність є свідченням того, що дитячий громадський рух є потужною силою, яка допоможе змінити екологічну свідомість людства і зберегти планету.

Станьмо на варті власного майбутнього!

17 – 19 вересня 2009 року Всеукраїнська дитяча спілка «Екологічна варта» святкувала своє 10 – річчя у Києві на VІ Великому Зборі ВДС «Екологічна варта», яке проходило під гаслом: «У злагоді з природою». Полтавську обласну організацію «Екологічної варти» представляли на цьому форумі : координатор обласної організації – Білик Надія Іванівна (завідуюча кафедрою сучасних передових технологій навчання і виховання  Полтавського інституту післядипломної освіти педагогічних працівників), Лідія Іванівна – вчитель біології Великорублівської ЗОШ Котелевського району, - голова Комсомольського районного осередку «Екологічна варта» та Пальчик Катерина – голова Чутівського районного осередку «Екологічна варта». У перший день Збору проводилося навчання у «Школі вартового лідера» на семінарах: «Молодь та природоохоронна пропагандистська діяльність», «Соціальна компетентність молоді з питань охорони навколишнього середовища», на якій прозвучав мій виступ у числі дев’яти виступів дітей з усієї України. Після обіду проводилися тренінги: «Як бути лідером і вести за собою», «Планування екологічних кампаній», Дім, в якому ти живеш», «Роль громадськості у вирішенні екологічних проблем». Тренінги проводили: Пащенко Олена Вікторівна – координатор Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта», Галушко Ольга Сергіївна – голова Черкаської обласної організації НМЦ «Екологічні ініціативи»Пруцакова Ольга Леонідівна – к. п. н.  старший науковий співробітник Лабораторії екологічного виховання Інституту проблем виховання АПН України.18 вересня проходили урочисті заходи, присвячені 10 – річчю ВДС «Екологічна варта». Був проведений VІ Великий Збір  у Міністерстві охорони навколишнього  природного середовища України. Після обіду, на базі Національного ботанічного саду ім.. М. М. Гришка НАН України була проведена екологічна пізнавальна гра «У злагоді з природою», а після вечері – «Вартівське багаття» - вечір спілкування. Програма третього дня включала в себе: інформаційно – пропагандистську акцію на Хрещатику «Ми на варті довкілля» (хід від Бесарабської площі до Майдану Незалежності),  акцію – гру «Станьмо на варті власного майбутнього!», яка відбулася  на Майдані, і автобусну екскурсію по Києву. Все дійство проходило за сприяння Всеукраїнської екологічної Ліги, Міністерсва України в справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Скільки спогадів і вражень залишила в моїй душі участь у цьому форумі. Я в котрий раз переконалася, що «Екологічна варта» дійсно прагне чистого довкілля для нашої Землі. Діти, підлітки, молодь, об’єднавши свої зусилля на захист природи, здатні сьогодні не тільки прикрасити планету, а й змінити екологічну свідомість людства.

Отож, станьмо всі на варті власного майбутнього!

Катя Пальчик - голова районного осередку
«Екологічна варта»,
учениця 11 класу
Новокочубеївської ЗОШ І – ІІІ ступенів

Безкоштовний конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2018