Четвер, 19.07.2018, 16:09
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | На допомогу батькам | Реєстрація | Вхід
Єдина Країна/Единая Страна
Меню сайту
Форма входу
МОНмолодьспорту України
Національна дитяча гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Педагогічна преса
Календар свят і подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Пошук
Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів

Статистика
Відвідування
free counters
Опитування
Якій шкільній соціальній мережі Ви віддаєте перевагу?
Всього відповідей: 44
На допомогу батькам

Школа і сім’я в процесі  виховання дитини 

На сучасному етапі розвитку суспільства зростають вимоги до виховання підростаючого покоління. Успішне розв’язання цього завдання значною мірою залежить від правильного виховання дітей у сім’ї. Вплив сім’ї на дитину унікальний, а багато в чому й незамінний. В сім’ї особистість формується в природних умовах, вихователі тут – найближчі і найдорожчі для дитини люди, з якими вона спілкується, і яким вона довіряє. 

В. О. Сухомлинський стверджував: «У сім’ї шліфуються найтонші грані людини – громадянина, людини – трудівника, людини – культурної особистості». У сім’ї, образно кажучи, закладається коріння, з якого виростають потім і гілки, і квіти, і плоди. Сім’я – це джерело, водами якого живиться повноводна річка нашої держави. Батьки впливають на дітей передусім своєю особистістю. Недарма народна мудрість стверджує: «Який батько, такий і син». 

Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини. Стаття 59 Закону України  «Про освіту» покладає на батьків відповідальність за виховання дітей. Сім’я – природний і найбільш стійкий елемент людського суспільства. Саме в сім’ї беруть початок світогляд, ідейно – політичні переконання, морально – естетичні ідеали і смаки, норми поведінки, трудові навички, ціннісні орієнтації – тобто ті якості, які згодом стануть самою суттю дитини. Українська нація має зберегти себе в родині. Українська сім’я має стати основою духовного відродження, метою багатогранної гуманістичної української держави. У тісному контакті із школою і під її керівництвом батьки повинні виховувати дітей у дусі поваги і любові до праці, готувати їх до суспільно – корисної діяльності, привчати до порядку, дисципліни, дотримуватися норм життя нашого суспільства, піклуватися про її фізичний розвиток і здоров’я, створювати умови для освіти, показувати дітям гарний приклад у всьому. Важливе значення в поліпшенні сімейного виховання належить педагогічній освіті батьків. 

Провідна роль в озброєнні батьків педагогічними знаннями, у підвищенні їх відповідальності за виховання дітей, належить університетам педагогічних знань, які працюють у школах. Позакласний педагогічний всеобуч дає батькам глибокі знання з педагогіки, психології, фізіології, гігієни з урахуванням віку дітей та постійну педагогічну допомогу протягом усього періоду навчання дітей у школі. 

Різні форми роботи запроваджуються у даному напрямку. Серед них –  громадські батьківські конференції. Одна із таких планових батьківських конференцій пройшла у Новокочубеївській школі, на яку були винесені питання:  

1. "Охорона життя та здоров’я дітей, їх безпека – головне завдання сім’ї та школи". (Виступ Сегеди Т. О.

2. Профілактика та запобігання жорстокого поводження з дітьми. Поради батькам. (Виступ заступника з навчально – виховної роботи Пальчик Т. А.)

3. Стан здоров’я учнів школи, проходження медогляду та щеплень. (Виступ лікаря сімейної медицини Шевченко Г. Г.

4. Про закінчення навчального року, проведення ДПА у випускних класах та оздоровлення і зайнятість дітей під час літніх канікул. (Виступ директора школи Калюжної Н. М.

Батьківські лекторії виступають однією з ланок безперервного цілеспрямованого керівництва школою сімейним вихованням. Підвищення педагогічної культури батьків сприяє кращому вихованню підростаючого покоління.

Т. А. Пальчик, заступник директора з навчально – виховної роботи


Безкоштовний конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2018